Trénink mechanika

To nám to začíná. Před velkou cestou, velký stres, a to i ze strany Žabky(motorky). Dvě sezóny od koupě dala bez poruchy, ale teď s vyhlídkou delší cesty protestuje. Filtry a olej vyměněny avšak Žabka se začíná „zakuckávát“ po několika ujetých kilometrech, a občas jsou i problémy se startováním. Prohledána všechna možná fóra a podezření padá na palivové čerpadlo… .

Heuréka… je to palivové čerpadlo. Kontakty na čerpadle jsou už značně vychozené a občas se k sobě jakoby přilepí a dál necvakají. Jelikož očištění a mírné zarovnání pomohlo jen dočasně bude třeba pokročilejší opravy. Jsou tři řešení. Koupě nových kontaktů, koupě nového čerpadla, či koupě použitého čerpadla. Vezmeme to odzadu. Použité čerpadlo může být také značně opotřebované a není to tedy záruka dobré funkčnosti. Vzhledem k ceně volba padá na nové kontakty.

Nové kontakty nasazeny a hurá jdou se otestovat. Po asi hodince pojížděk po okolí divný zvuk a „chcíp“. Oprava na místě. Drobnou manipulací s kontakty je čerpadlo opět funkční a hurá domů. Další den komplet rozebrání a čištění a kontrola kontaktů. Dáme čerpadlu s novými kontakty ještě jednu šanci. Huréj! Jedu si tak a najednou u Ostravy Svinova auto v silnici na blikačkách. Tak sem se zeptal zda nepotřebují pomoc a nakonec jim jen došla nafta, a pomoc už měli na cestě. No tak sem s gantlemanským gestem pomoci odjel, hle, o ani ne kilometr opět cukání a stojím. Opět rozebrání, manipulace a složení. Čerpadlo funguje chvíli, ale otřesy za jízdy se zase pokazí. Tak nacucám na místě do motoru co to de a hurá domu. V polovině cesty domů „chcip“. Opět manipulace, tentokrát stačila kabely k čerpadlu. Nacucat a valíme hned domů. Poslední „chcíp“ po ucukaném vyjetí kopce kde bydlím, dojel jsem setrvačností až k baráku takže cajk. Další postup je jasný. Nové čerpadlo, aneb s tím starým si mototrip netroufnu.

Nové kontakty:

Opravy Žabky ve Staré Vsi a Svinově:

Napsat komentář